Rajdy Historyczne

2021-11-03 21:12

10 Rajd Polski Historyczny

Automobilklub Krakowski w dniach 11-13 listopada 2021 organizuje 10 Rajd Polski Historyczny, który jest rundą finałową Mistrzostw Europy FIA Trophy for Historic Regularity Rally oraz 5 rundą Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.

Na starcie do Rajdu, który będzie 11.11.2021 o godz. 17.00 w TAURON Arenie Kraków stawią się załogi nie tylko z Polski, ale i z Europy – Austrii, Belgii, Czech, Węgier, Dani, Włoch, Estonii, Rosji.
Mamy nadzieję, że po 3 dniach zmagań na prawie 1000 km trasie i pokonaniu prawie 600 km odcinków na regularność wszyscy pojawią się na mecie rajdu w TAURON Arenie Kraków 13 listopada o godz. 16.00.

Rajdy na regularność to dokładność jazdy, a zawodnicy mają obowiązek poruszania się po drogach publicznych zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Samochody przez cały okres rajdu monitorowane są przez system GPS, a na odcinkach specjalnych lokalizatory GPS wykorzystywane są do zbierania danych z przejazdu i wyliczania odchyłek od wzorcowego czasu przejazdu.
Celem zawodów jest rywalizacja sportowa mająca na uwadze płynność i precyzję jazdy a nie szybkość. Utrzymanie zadanej prędkości, nie przekraczającej 50 km/h, a miejscami poniżej 40 km/h na trasie rajdu, w otwartym ruchu drogowym to wyzwanie dla najlepszych kierowców.
Więcej informacji : www.rajdpolskihistoryczny.pl

PLIKI:

  2021-02-10 17:54

  10 Rajd Polski Historyczny

  W dniach 11-13 listopada 2021r Automobilklub Krakowski organizuje 10 edycję Rajdu Polski Historycznego.
  Jest to rajd rozgrywany w oryginalnej formule, w jakiej były prowadzone rajdy samochodowe do lat czterdziestych. Istotą współzawodnictwa jest precyzja jazdy (utrzymanie zadanej prędkości na zadanym odcinku) a nie szybkość.
  W tym roku będzie to finałowa runda Trofeum FIA w Historycznych Rajdach na Regularność.
  Więcej informacji na stronie :http://www.rajdpolskihistoryczny.pl/

   2019-07-17 14:40

   8 Rajd Polski Historyczny

   50 dni pozostało do rozpoczęcia 8. Rajdu Polski Historycznego – ważnej międzynarodowej imprezy, która nawiązuje do Rajdów Polski, organizowanych ongiś przez Automobilklub Krakowski.
   Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 5-8 września. Trasa ma liczyć 945 km po górskich i podgórskich drogach południowej Małopolski; niemal dwie trzecie dystansu to próby klasyfikacyjne w formie testów regularności jazdy. Baza będzie ponownie ulokowana w Wieliczce, a uroczysty start nastąpi z krakowskiego Rynku Głównego. Uczestnicy mają do pokonania malownicze trasy po Jurze Krakowskiej, Pogórzu Wielickim, Beskidzie Wyspowym, Beskidzie Niskim i Beskidzie Makowskim. Końcowa sekcja pierwszego etapu będzie rozegrana nocą.
   Więcej informacji na stronie : www.rajdpolskihistorycny.pl

    2019-03-04 19:50

    HISTORYCZNY PUCHAR POŁUDNIA

    W sezonie 2019 po raz pierwszy rozegrany zostanie Historyczny Puchar Południa jest to cykl dedykowany dla zawodników/ kierowców z licencją RN i R startujących samochodami wyprodukowanymi do roku 1990
    W ramach cyklu zostanie rozegranych 6 eliminacji , eliminacje rozegrane zostaną podczas rajdów okręgowych.
    Pierwsza eliminacja zostanie rozegrana podczas Platinum 3 Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w dniach 5-7.04.2019 w Wieliczce
    Regulamin Ramowy Historycznego Pucharu Południa zawierający warunki udziału oraz kalendarz imprez w załączeniu
    Regulaminy uzupełniające poszczególnych eliminacji jak również wyniki będą publikowane na stronach organizatorów oraz Gestora cyklu którym jest Automobilklub Śląski.

     2018-08-21 13:43

     7 Rajd Polski Historyczny

     Rajd wystartuje 29 sierpnia 2018 roku, tradycyjnie z samego centrum Krakowa.Kolejna edycja będzie pod wieloma względami nowa, co doskonale połączy się z obchodami 110 lecia istnienia Automobiklubu Krakowskiego oraz uatrakcyjni i podniesie poziom Rajdu.7 RPH to aż 4 dni zaciętej rywalizacji i najdłuższa dotąd trasa licząca około 1250 km, z czego około 700 km jazdy na regularność. Ponadto równolegle do RPH wystartuję 1 Rajd polski Nowych Energii, w którym udział wezmą pojazdy zasilane alternatywnymi źródłami energii.
     Zapowiada się niezwykle ciekawie, zatem gorąco zachęcamy do śledzenia informacji.
     Szczegóły na naszej stronie www.rajdpolskihistoryczny.pl

     PLIKI:

      2017-08-30 18:21

      6 Rajd Polski Historyczny

      Czy można połączyć przeszłość z przyszłością? Podczas tegorocznej edycji Rajdu Polski Historycznego organizowana będzie runda ECO Nova Rally Cup. W tym cyklu mogą brać udział pojazdy hybrydowe i napędzane alternatywnymi źródłami energii: gaz ziemny, etanol, biodiesel, LPG, ogniwa paliwowe i elektryczne.
      Z roku na rok Polacy coraz chętniej zmieniają styl jazdy i uciekają się do alternatywnych rozwiązań zasilania swoich pojazdów szukając tym samym sposobu na oszczędność. W tym roku dzięki specjalnej rundzie ECO Nova Rally Cup, będziemy mogli przekonać się, że samochody z paliwem ekologicznym to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim ochrona środowiska. Jako organizatorzy RPH stawiamy sobie za cel nie tylko promocję zabytkowej motoryzacji, lecz także propagowanie bezpieczeństwa jazdy oraz pojazdów które przyczyniają się do oszczędności energii oraz ograniczają emisję spalin. Takim pojazdem może być np. samochód, który posiada w swoim wyposażeniu hybrydę+ czyli napęd elektryczny, benzynę i gaz.
      6 Rajd Polski Historyczny organizowany będzie w terminie 7-9. września 2017 roku. Ten wymagający dla zawodników rajd, będzie liczył około 1000 km, w tym około 550 km trasy to odcinki jazdy na regularność. W rajdzie corocznie bierze udział ok. 55 załóg (obecnie 57 załóg 2017), w tym udział załóg z zagranicy rośnie z roku na rok – z 2 załóg w 2012 do 29 załóg w 2017 roku.
      Pojazdy prezentowane podczas ECO Nova Rally Cup będą miały do pokonania te same trasy co pojazdy historyczne. Dla miłośników motoryzacji będzie to nie lada gratka – w jednym miejscu spotka się historia z teraźniejszością i przyszłością motoryzacji.

      Przez wszystkie edycje rajdu Start Honorowy organizowany był na Rynku Głównym w Krakowie, a Meta połączona z Classic Moto Show. Zawodnicy mają możliwość zaprezentowania swoich samochodów nie tylko podczas Startu w Rynku Głównym ale również w miejscach postoju na trasie rajdu m.in. w takich miejscowościach jak: Nowy Sącz, Bukowina Tatrzańska, Czchów, Łapanów. Są to miejsca gdzie corocznie zbiera się kilka tysięcy fanów motoryzacji zabytkowej oraz turystów podziwiających te piękne samochody, wtapiają się one w krajobraz Małopolski i zabytki architektury.
      Na naszej stronie www.rajdpolskihistoryczny.pl możecie Państwo zobaczyć zdjęcia i filmy z poprzednich edycji, ale również jako nieliczni mamy swoja galerię na stronie FIA

      W tym roku dodatkową atrakcją podczas Ceremonii Startu na Rynku Krakowskim będzie wystawa i konkurs elegancji pojazdów zabytkowych - KRAK 2017

      2016-10-24 18:16

      5 Rajd Polski Historyczny

      Rajd Polski Historyczny rozgrywany jest już po raz piąty, a po raz trzeci jest eliminacją FIA Trophy for Historic Regularity Rallies (impreza w randze Mistrzostw Europy)odbędzie się w terminie 1-4 września 2016. Trasa Rajdu to około 800 km po najpiękniejszych drogach Małopolski.

      Jest to rajd samochodów zabytkowych rozgrywany jako rajd w jeździe na regularność. Jest to rajd rozgrywany w oryginalnej formule, w jakiej były prowadzone rajdy samochodowe do lat czterdziestych. Istotą współzawodnictwa jest precyzja jazdy (utrzymanie zadanej prędkości na zadanym odcinku) a nie szybkość.

      Więcej na stronie: http://www.rajdpolskihistoryczny.pl/

       2016-04-18 17:46

       II runda PPPZ w rajdach na regularność

       W dniu 11 czerwca 2016 Automobilklub Krakowski organizuje II Rundę Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych w Rajdach na Regularność. Rajd będzie rozegrany o Puchar Automobil Hotelu. Start odbędzie się w Krakowie pod Automobil Hotelem, trasa będzie wiodła przez Młynne , Żegocinę, Trzcianę.

       Całkowita długość trasy to 168,8 km w tym 95,6 km odcinków na regularność.

       Więcej informacji w załączonym regulaminie.

        2016-03-09 20:02

        I runda HRPP

        W dniach 01-03.04.2016 Automobilklub Krakowski organizuje I Rundę Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. Jest to nowy cykl imprez, który będzie rozegrany po raz pierwszy w tym sezonie. Cykl ten przeznaczony jest dla zawodników startujących na trasach rajdowych pojazdami historycznymi czyli mającymi co najmniej 25 lat ale przygotowanymi do sportu. I Runda HRPP zostanie rozegrana w ramach X Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

        Więcej informacji na głównej stronie Memoriału www.superos.pl

         2015-08-19 18:07

         4 Rajd Polski Historyczny

         Automobilklub Krakowski w dniach 3 – 6.09.2015 organizuje 4 Rajd Polski Historyczny, który jest eliminacją FIA Trophy for Historic Regularity Rallies. Na liście zgłoszeń jest 48 załóg. Zgłosiła się cała czołówka kierowców w tej dyscyplinie. Christian Crucifix z Luksemburga, Włoch Paolo Marcattilj, Stanisław Postawka, Pentti-Juhani Hintikka z Finlandii, Michael Haberl z Austrii, Marcin Stryczak, Maciej Trzebiatowski. Z krajowej czołówki obok wspomnianych wyżej nie zabraknie zajmujących czołowe miejsca w Pucharze Polski Pojazdów Zabytkowych w Rajdach na Regularność Jacka Grochowskiego, Krzysztofa Sielickiego, Arka Wieczorka i Artura Burtana.

         Zawody rozpoczną się w czwartek, 3 września, o godzinie 18, tradycyjnym startem honorowym w Rynku Głównym w Krakowie. W piątek zawodnicy wyruszą na pierwszy etap: 800 km trasy, w tym 408 km odcinków jazdy na regularność Najdłuższy odcinek to Czchów – Młynne 40 km. Etap drugi w sobotę to 191 km, w tym 108 km odcinków jazdy na regularność. Tradycyjnie etap trzeci to etap nocny dokładnie powtórka etapy drugiego z tym, że start z Rynku w Wieliczce o godzinie 20 a meta w bazie rajdu o 1 w nocy. Meta honorowa i przedstawienie zwycięzców to niedziela godzina 15.00 u stóp Wawelu - Plac Wielkiej Armii Napoleona. Zapowiada się ciekawy rajd w doskonałej obsadzie. Listę zgłoszeń, harmonogram oraz wszelkie inne szczegóły znajdą Państwo na stronie rajdu: www.rajdpolskihistoryczny.pl

          Kontakt

          Automobilklub Krakowski
          31-979 Kraków
          ul.Klasztorna 1

          Godziny pracy biura:

          poniedziałek: 10:00 - 16:00
          wtorek, środa, czwartek, piątek: 9:00 - 15:00

          tel./fax: +48 12 411 89 63
          kom.: 697 97 72 79
          biuro@automobilklub.krakow.pl

          Przeglądy rejestracyjne samochodów do 3,5t:

          tel.: +48 12 644 01 56
          pon-pt: 7:00 – 17:00
          sob: 7:00 - 13:00

          Naprawa Pojazdów:

          tel.: 797 775 713
          pon-pt: 10:00 - 18:00

          Księgowość:

          tel.: +48 12 411 43 36