Zaproszenie na Rajd do Toskanii !!!

Opublikowano dnia

MILLE_MIGLIA_2019_A5 (3)

kantYna jedzie do Toskanii spotkać 1000 Miglia

Już 11 maja wyruszymy do słonecznej Toskanii przeżyć niesamowitą przygodę w 52 urodziny Fiata 125 p. Chcielibyśmy oczywiście wziąć wszystkich, ale ze względu na możliwości noclegowe musimy się ograniczyć do 25 aut. Spieszcie się więc z zapisami.

Do udziału w rajdzie przede wszystkim zapraszamy Fiaty 125, inne Fiaty wyprodukowane do roku 1990, samochody innych marek mające status oldtimera lub youngtmera.

Spotykamy się w Krakowie 10 maja, a nazajutrz wyruszamy w drogę. Trasa rajdu o długości 1400 km wiedzie poprzez Słowację, Węgry i Słowenie. Po drodze mamy 2 noclegi, spotkanie z Węgierskim klubem Fiata 125p, Balaton, Lubljanę, Triest. 13 maja przyjeżdżamy do bazy rajdu w Pino, Certaldo https://www.winoispiew.com/. I wtedy dopiero się zacznie…

W programie:

10 majaOd godziny 15 zakwaterowane w hotelu w Krakowie powitanie załóg, odprawa, kolacja

11 majaStart z pod Wawelskiego Zamku godzina 9.00. Przejazd trasą E 52, przekroczenie granicy w Zwardoniu, przejazd przez Słowację i Węgry. Na wieczór dojazd do miejscowości Csopak, spotkanie z Erną i węgierskm klubem 125p, kolacja i nocleg https://www.facebook.com/Polski-Fiat-125p-Klub-Hungary-197770736933678/ , http://www.polski.hu.Nocleg w domkach na dobrze znanym niektórym, miłośnikom 125p kampingu. Długość etapu to 590 km

12 majaŚniadanie. Godzina 10.00 start drugiego etapu. Nocleg w okolicach Triestu, kolacja we własnym zakresie. Długość etapu Csopak -Triest to około 490 km. Polecane atrakcje po drodze : wizyta w Lubljanie, Jaskinia Postojna https://www.postojnska-jama.eu/en/ . Wejście do jaskini we własnym zakresie.

13 maja przyjazd do Pino, zakwaterowane w apartamentach Fattoria Bacio w Pino http://www.fattoriabacio.com/ .Kolacja przywitana z Pizza i winem do oporu. Długość III ostatniego etapu 440 km.

14 majaśniadanie. Odprawa organizacyjna. Godzina 11 start Rajdu 52 po najpiękniejszym regionie turystycznym Włoch – IT 52, zwiedzanie San Gimignano, wizyta w winnicy i u garncarza. https://italia-by-natalia.pl/san-gimignano-toskania/ Wieczorem party przy basenie

15 maja wycieczka do Florencji, pociągiem, zwiedzanie z przewodnikiem polsko języcznym jak i bez przewodnika, czas wolny, zakupy, próbowane lokalnych przysmaków. https://duze-podroze.pl/florencja-co-zobaczyc/ . Koszt wycieczki nie ujęty w kosztach. Wieczorem spotkane z włoskimi miłośnikami 125p , niespodzianka, kolacja z winem.

16 majatego dnia zaplanowaliśmy dla Was dzień wolny. Możecie eksplorować Toskanie we własnym zakresie. Oczywiście cały czas jesteśmy pomocni do Waszej dyspozycji. https://podroze.onet.pl/gdzie-na-weekend/kameralne-miasteczka-malownicze-zatoczki-wysepki-winnice-i-oliwne-drzewka-kierunek/jly3spl

17 majaJedziemy oglądać historyczny rajd 1000 Miglia 2019, który tego dnia jedzie przez Toskanię (Lake Vico and of Viterbo, Radicofani, Castiglione d’Orcia, Siena, Vinci, Pistoia, crossing the historic Futa and Raticosa passes). https://1000miglia.it/?lang=en Wieczorem zakończenie rajdu Grill Toskański z winem.

18 majawyjazd, powrót we własnym zakresie.

Przez cały czas opiekować się nami będzie Tomek Tommaso Tryba. https://www.winoispiew.com/

Na miejscu :

Nocleg w dwuosobowych przestronnych pokojach

Możliwość zakupu śniadań

W pełni wyposażona kuchnia do dyspozycji

Basen, Kaplica

Możliwość zakupu lokalnego wina, oliwy i serów

Opieka autochtona Tomasso

Pakiet startowy obejmuje:

Numery startowe, identyfkatory, koszulki, czapeczki, torby, smycze rajdowe, mapy, itenerery, ubezpieczenie, winiety oraz upominki od sponsorów i organizatorów.

Wpisowe:

Wpisowe 520 PLN od załogi oraz 350 Euro od osoby. Cena zawiera 8 noclegów w tym 5 w Toskanii https://www.winoispiew.com/fattoria , 3 śniadania, 3 obiado-kolacje (oczywiście z winem), pakiet startowy oraz wszystkie inne atrakcje wymienione powyżej.

Reszta informacji na www.rajdkantyny.net

Kilka smaczków, czyli filmy z okolicy i bazy rajdu w Toskanii :

https://www.youtube.com/watch?v=mFkfbZ50Y_s&fbclid=IwAR1z9e4DcUUXZ5x6i7SVFPvp8YoroPuTvMRbCiFj9eGJ7NpmVVXzhYTavYw – baza rajdu, tu nocujemy i imprezujemy :)

https://www.youtube.com/watch?v=egYCZKzgD8E&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0HgTBuffZAMudEqC4ks9eF04B9Hqi7p78ILDWt867YeblfOO2DC0vpBZU – nasz gospodarz Tomasso o sobie i o bazie Rajdu w Toskanii

https://www.youtube.com/watch?v=vst7rTbV0lE&fbclid=IwAR0F7Rt44g4R9AR-zfDpP2RdH5UNkvw1wVt0MqVjhW2_aO3l8U_c1VV1qr8 – nasz gospodarz Tomasso bohaterem teledysku !! :)