Zakończenie sezonu – spontaniczny event w okolicach Krakowa

Opublikowano dnia

Witam !
Przesyłam otrzymane info o planowanym spontanicznym evencie na zakończenie sezonu.
Organizatorzy Szymon Rajwa i Rafał Chronowski przygotowują Rajd Turystyczny:”Długoterminowa prognoza mówi, że w niedzielę 6.11 będzie zachmurzenie umiarkowane i temperatury do 13-tu stopni, więc być może będzie to ostatnia w tym roku okazja, żeby pojeździć klasykiem.

Zapraszamy zatem do udziału w krótkim rajdzie turystycznym poprowadzonym wg książki drogowej po okolicach Krakowa zakończonym wspólnym ogniskiem na mecie.

Kto jeszcze nigdy nie jechał wg książki, będzie to świetna okazja, żeby potrenować. Kto chciałby zasmakować poważniejszego rajdowania w przyszłym sezonie, zlot będzie okazją do spotkania i rozmowy z doświadczonymi zawodnikami startującymi w rajdach pojazdów zabytkowych takich jak: Mistrzostwa Polski w Historycznych Rajdach na Regularność, Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych, Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych, a nawet Rallye Monte Carlo Historique i wielu innych.

Dla zawodników z doświadczeniem, będzie to okazja do wymiany myśli i stanowisk przed zbliżającą się naradą środowiskową w PZM w Warszawie :)

Opis imprezy:
1. Każda z zapisanych załóg, po uiszczeniu wpisowego, otrzyma mailem książkę drogową w pdf-ie do samodzielnego wydrukowania.
2. 6.11 startujemy z wyznaczonego w książce drogowej punktu. Załogi startować będą na zasadzie samostartu w odstępach 2-minutowych zgodnie z listą startową. Każda załoga otrzyma swoją godzinę startu i jej zadaniem będzie o wyznaczonym czasie podjechać na miejsca startu i ruszyć w trasę.
3. Poruszamy się zgodnie z przepisami ruchu drogowego trasą wyznaczoną w itinererze rozwiązując proste zadania po drodze. Trasa będzie miała ok. 50-55 km. Czas przejazdu – maks. 1,5h.
4. Po poprawnym przejechaniu trasy dojeżdżamy na metę. Grzecznie parkujemy samochody i udajemy się na posiłek – będzie ognisko, kiełbaska, herbatka, dodatki.
6. Ogłaszamy wyniki rajdu i wręczamy nagrody.
7. Po ok. 2h wspólnego biesiadowania i rozmów o wszystkim i niczym rozjeżdżamy się spokojnie do domów. Kto chce zostać dłużej, to sobie zostaje, aczkolwiek po 16-tej będzie się już robić ciemno i zimno. W zależności od ilości dzieci, postaramy się zadbać o nie również, żeby się nie nudziły.
8. Jeśli będzie fajnie, to na wiosnę robimy podobne w klimacie rozpoczęcie sezonu, ale całodniowe, na dłuższej trasie i być może z jakimiś odcinkami jazdy na regularność.

W rajdo-zlocie mogą brać udział samochody wyprodukowane nie później niż 31.12.2000. Im starsze tym lepiej. W przypadku remisu w klasyfikacji punktowej, premiowane będą wozy starsze. Nie ma ograniczenia w liczebności załóg, zabierzcie dzieci, teściową, szwagra, kolegę. Niech zasmakują delikatnego rajdowania.

Zapisy: można zapisywać się już wysyłając maila na adres: rajwa@wp.pl w formacie:
1. Marka, model i rocznik samochodu,
2. Ilość członków załogi,
3. Imiona i nazwiska członków załogi, jeśli są dzieci, to wiek.

Zwrotnie otrzymacie r-k do wpłaty wpisowego, a maksymalnie na 24h przed startem również książkę drogową i dalsze wskazówki.

Wpisowe w wys. 35 zł/os. (25 zł dzieci do lat 10). W ramach wpisowego jest książka drogowa, ognisko, catering i nagrody. Jeśli nie uzbiera się minimalna liczba załóg, wpisowe zostanie zwrócone.

Podawajcie dalej osobom, których nie ma w grupie.

Pierwsze załogi już się zapisały! Zobaczymy m.in. takie samochody jak Porsche 924 Turbo, Peugeot 305, Fiat 128 czy Mercedes-Benz W123.

UWAGA: ZAPISY DO 31.10.2022 DO KOŃCA DNIA!

Zapraszamy!